Nagroda na koniec roku? Oczywiście, że książka!

Już koniec maja, a więc najwyższy czas, by pomyśleć jakie książki na nagrody szkolne dla pilnych uczniów zakupić. Książka jest zdecydowanie najlepszym pomysłem. Ale co dalej? Jeśli macie problem z wyborem, to poniższe zestawienie jest właśnie dla Was!

Jacek Karczewski – “Noc sów”

Sowy to ptaki, które budzą mieszane uczucia. Symbol mądrości? A może omen śmierci? Element pięknego leśnego krajobrazu? Czy raczej upiorny głos w środku nocy? Ten wybitny ornitolog przedstawia nam w książce gatunki sów występujące w Polsce. W przystępny sposób opowiada o ich zwyczajach i zachęca do udziału w wydarzeniu, którego jest organizatorem – Nocy Sów. To doskonała pozycja dla niejednego fana przyrody, ale nie tylko! Sowy są tak popularnymi ptakami, że można nią zainteresować chyba każdego. Sam zaraz wezmę się do czytania tej książki.

Magda Grzebyk – “Cudne manowce. Wszystko, co w Polsce najlepsze”

Zapał do turystyki łączy miliony ludzi na świecie. Czy trzeba wyjechać za granicę by móc wypocząć, zatopić się w pięknych miejscach? Niekoniecznie! Udowadnia to Magda Grzebyk, autorka bloga “Krytyka kulinarna” roztaczając przed czytelnikiem cudowne krajobrazy. To nie tylko inspiracja do długich wczasów ale także pomysł na weekendowy wypad czy szkolną wycieczkę. Wystarczy tylko przeczytać, by znaleźć coś co będzie w sam raz dla nas! Być może dzięki tej książce uczeń wróci po wakacjach wypoczęty jak nigdy. I sam będzie proponował przeróżne wyjazdy. Bo czy nauka musi odbywać się tylko w sali lekcyjnej?

Kath Stathers – “Bucket list. 1000 pomysłów na przygody życia”

Każdy ma jakieś marzenia. Większość z nich to jednak tylko puste mrzonki. Czy musi tak być? Może lektura tej książki pokaże, że żeby zrobić coś niezwykłego nie trzeba daleko wyjechać! Choć oczywiście także można. To niezwykłe zestawienie pomysłów inspirujących do uczynienia swojego życia ciekawszym, pełniejszym i bardziej ekscytującym. Może nauka nowego języka? Albo podróż na Galapagos? Nic nie jest zupełnie niemożliwe! Uczniowie będą mogli dzięki tej książce zobaczyć jak wiele rzeczy jeszcze przed nimi i że świat, to nie tylko gry komputerowe lub niespełnione marzenia.

Marie Robert – “Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych?”

Każdy wiek rządzi się swoimi prawami. Czasem łączą je te same problemy. Czy współczesne problemy mogą się tak bardzo różnić od tych, z którymi zmagali się ludzie kilkanaście wieków temu? Niekoniecznie! Ta książka dowodzi, że czasem pomóc mogą teksty znanych filozofów. Dzięki ich rozległej wiedzy i niezwykłej mądrości czytelnik może poznać przeróżne rozwiązania codziennych kłopotów. To niezwykła pozycja, która pokaże uczniom, że nie są osamotnieni w tym co przeżywają i że wszystko jakoś da się rozwiązać. A może zainteresuje ich sama filozofia? To tylko pozytywny efekt uboczny! Bo filozofów nigdy za wiele.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com